Informacje o 16. Festiwalu Twórczości KOROWÓD 2023 w formacie pdf

---------------------------------------------------------------------------

Informacje o płycie Anna Treter - To ja w formacie pdf

Informacje o Festiwalu Twórczości KOROWÓD 2017 w formacie pdf

Notka biograficzna
Anna Treter - solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Nie zapominając o swych korzeniach, grupie Pod Budą, artystka równolegle i z powodzeniem rozwija swoją solową karierę. Grupa nagrała 12 płyt mających dziś status platynowych. W 2007 roku ukazała się Antologia Pod Budą zawierająca 10 płyt CD oraz płytę DVD z teledyskami i wybranymi programami telewizyjnymi zespołu.
Wydano także kilka płyt kompilacyjnych "Kraków, Piwna 7", "Złota Kolekcja 2CD" a także dwupłytowe wydawnictwo "40 lat Pod Budą". Grupa zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2017 roku zespół obchodzi 40-lecie swojego istnienia.

W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu „Na południe”. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela - Bułecki (Zakopower).Większość tekstów napisała sama . Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz – gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz – prywatnie mąż artystki. Album okazał się sukcesem wydawniczym, jego dobre przyjęcie, świetne recenzje i reakcje słuchaczy na koncertach zachęciły ją do wydania w 2005 roku kolejnej płyty „Może tak może nie”, jeszcze bardziej osobistej, opartej prawie w całości na własnych tekstach. Gościem tej płyty był Kuba Badach.

Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty w których towarzyszy jej zespół 5 znakomitych krakowskich muzyków. Naturalną tego konsekwencją jest trzeci – nagrany na żywo – solowy album Anny Treter p.t. „Bez retuszu” będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005. Płyta ukazała się w listopadzie 2006 roku. Przy okazji jej wydania można śmiało utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja artystki o samodzielnych działaniach muzycznych, o rozwijaniu własnych projektów była całkowicie słuszna i dzięki niej wrażliwi i poszukujący słuchacze zyskali wiele nowych pięknych tekstów i melodii. 
W 2006 roku powstał dwuczęściowy telewizyjny recital artystki, będący zapisem jednego z koncertów. Był już wielokrotnie emitowany na antenach TVP i TV Polonia.
Od 2007 do 2011 roku Anna Treter była gospodynią ,,Piosenkarni”- odbywających się co miesiąc spotkań z młodymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami. Te cieszące się ogromną popularnością spotkania miały charakter koncertów , w których obok uznanych twórców i wykonawców prezentujących piosenkę literacką pojawiali się także debiutanci i początkujący artyści.
W 2007 roku artystka powołała do życia ,, Fundację Piosenkarnia Anny Treter”, która promuje dobrą polską piosenkę, a także jej twórców.
Czołowym projektem fundacji jest ,,Festiwal Twórczości Korowód”, który odbywa się w Krakowie w listopadzie począwszy od 2008 roku i corocznie gromadzi wokół siebie wiele znaczących postaci życia muzycznego, obfituje w piękne , z pietyzmem przygotowywane koncerty, wykreował wiele wspaniałych muzyczno-literackich wydarzeń, a także zaowocował nagraniem kilku programów telewizyjnych i wydawnictw płytowych.
Więcej informacji o festiwalu, a także o towarzyszącym mu konkursie dla młodych twórców i wykonawców znaleźć można na stronie www.piosenkarnia.pl
W maju 2013 roku miała swoją premierę czwarta solowa płyta Anny Treter zatytułowana ,,Wielki Wiatr”. Zawiera ona 13 premierowych piosenek skomponowanych w większości przez Jana Hnatowicza. Teksty w większości napisała sama Artystka, która jest bacznym obserwatorem przemian zachodzących we współczesnym świecie, ale dostrzega także problemy, emocje i uczucia zwykłych ludzi.
Ludwik Stomma na łamach tygodnika Polityka, nazywa Annę Treter, jedną z najbardziej niedocenionych artystek polskich (Polityka nr 48, 29.11.2008 ) , a także zalicza ją do najlepszych autorów ( „ … twórcy słów piosenek współczesnych, tutaj zaś kwartet: Młynarski, Cygan, Osiecka, Treter, jest nie do pokonania…”, Ludwik Stomma, Polityka nr 37 (18.09.2012) ).
Obok nastrojowych ballad płyta ,,Wielki Wiatr” zawiera żywiołowe, pełne porywających rytmów piosenki w rozbudowanych aranżacjach. Jest tu także miejsce dla tanga, bluesa czy fado. Ta ogromna różnorodność stylistyczna utworów czyni płytę interesującą i urozmaiconą, a z kolei tematyka tekstów i sposób opowiadania – pełen humoru i lekkości - nadają jej spójność. Gościnnie w nagraniu płyty udział wzięli: Hanka Wójciak – chórki, Magdalena Pluta – wiolonczela, Monika Szulińska- instrumenty perkusyjne, Jacek Fedkowicz – kontrabas, Paweł Hebda – gitara akustyczna. Wokalistce towarzyszy zespół pięciu znakomitych krakowskich muzyków, z którymi współpracuje na stałe od ponad 15 lat .
Wojciech Bobrowski – gitary basowe,
Tomasz Hernik - akordeon, puzony, duduk
Jan Hnatowicz – gitary, ukulele
Artur Malik – perkusja,
Adam Niedzielin - instrumenty klawiszowe.

25 sierpnia 2017 roku ukaże się 5 solowa płyta zatytułowana ,, To ja”, wydana przez Polskie Radio. Ten dwupłytowy album zawiera 34 piosenki, wybrane z archiwalnych nagrań z repertuaru zespołu Pod Budą, z 4 poprzednich solowych płyt, z koncertu piosenek Andrzeja Poniedzielskiego, a także całkiem nowe i na nowo zaaranżowane utwory.

Koncerty promocyjne tej płyty, odbędą się  1.10. 2017 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie oraz 6.10.2017 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Gospodarzem obu tych wieczorów będzie Andrzej Poniedzielski.
Annie Treter towarzyszyć będzie zespół wspaniałych muzyków w składzie : Jan Hnatowicz, Wojciech Bobrowski, Tomasz Hernik,
Artur Malik, Adam Niedzielin, a także kwartet smyczkowy Revolt Quartet i góralska Kapela z Przytupem z Żywca.
Przygotowane zostały nowe ,wzbogacone aranżacje piosenek .


Więcej informacji dotyczących Anny Treter na stronach
www.annatreter.pl
www.podbuda.pl 
www.piosenkarnia.pl

A oto co sama autorka napisała o swych autorskich projektach:

Moje piosenki powstają z ciągłej i niekłamanej fascynacji życiem, bogactwem ludzkich uczuć i doznań . Nie znam odpowiedzi na wiele pytań, ale pytam… Jaki mamy wpływ na własne życie, jaka rolę odgrywa w nim przypadek czy przeznaczenie, jak tłumaczyć skomplikowane relacje między ludźmi. Takimi refleksjami, nierzadko bardzo osobistymi dzielę się z moimi słuchaczami

Zdjęcia do pobrania